78% українців готові взяти участь у виборах

Якби вибори до Верховної Ради відбулися цієї неділі, участь у голосуванні взяли б понад 78% українців. Про це свідчать презентовані на прес-конференції в Києві результати опитування, проведеного 13-19 червня центром “Соціальний моніторинг” та Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка.

За словами голови правління інституту ім. Яременка Ольги Балакірєвої, на запитання «Якби вибори до Верховної Ради відбулися цієї неділі, чи брали б ви участь у голосуванні?» схвально відповіли 78,5% населення (скоріше так — 36%, точно так — 42,4%), не братимуть участь у голосуванні 15,6% (точно ні — 9,2%, скоріше ні — 6,4%). Ще 5,9% респондентів зазначили, що їм важко відповісти на це запитання.

За оцінками соціологів, прогнозований рівень участі населення в голосуванні на виборах до Верховної Ради — 50-60% (середня оцінка — 55%). Опитування з 13 по 19 червня проводили центр “Соціальний моніторинг” та Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка серед населення України віком від 18 років. Загалом у дослідженні взяли участь 3013 респондентів. Стандартна похибка — 1,8%.